Skip to main content

Augustowski Festiwal Pasji do Nauki REAKCJA

Autor: 12 maja, 202222 czerwca, 2024Aktualności
logotyp festiwalu Reakcja

Czarna kula zbija białe domino, u góry poziomo Reakcja, z prawej pionowo podtytuł Festiwalu

REAKCJA – Augustowski Festiwal Pasji do Nauki to nasze dwudniowe naukowe wydarzenie edukacyjne. Odbywa się w Augustowie co dwa lata. Pierwsza edycja miała miejsce w czerwcu 2022 roku, druga zawita do miasta nad Nettą w 2024 roku.

Nauka ma wiele obliczy. Dobrze wiemy, że możemy ja znaleźć pod ziemią – podczas naszych dotychczasowych wydarzeń edukacyjnych staraliśmy się (i nadal będziemy się starać!) pokazać, jak na podstawie koloru ziemi i zabytków w niej znajdowanych można odtworzyć obraz przeszłości. Ale dzisiejsza archeologia to już nie tylko łopata i szpachelka – to także współpraca z innymi naukami, które dostarczają nowych danych na temat świata, który nas otacza.

W srebrnej kuli odbijają się edukatorzy, jeden robi zdjęcie, drugi trzyma rekonstrukcję średniowiecznego topora.

Podczas REAKCJI zabierzemy Was w podróż przez świat nauki. Będziemy doświadczać i eksperymentować, zajrzymy w mikroskopijny świat tętniący życiem obok nas, aby chwilę później stanąć oko w oko (dosłownie!) z największymi gadami, jakie kiedykolwiek chodziły po ziemi. Porozmawiamy o fizyce i spojrzymy w gwiazdy, wcielimy się w dawnych alchemików i sprawdzimy jak wytresować… robota. Poznamy nietypowe zwyczaje zwierząt małych i dużych, a także spróbujemy swoich sił w dawnym rękodziele. Będzie nawet okazja, aby zostać detektywem i przybić piątkę z Indianinem! No i nie zabraknie oczywiście waszej ulubionej archeologii. 😉

Zapraszamy Was już teraz na Rynek Zygmunta Augusta w Augustowie!

Śledźcie Festiwal na Facebooku.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II. Popularyzacja Nauki”.

Dodaj komentarz