Skip to main content

Ferie z archeologią

Autor: 2 stycznia, 202110 lutego, 2024Aktualności, Edukacja

4 stycznia rozpoczęły się ogólnopolskie ferie, które większość uczniów zapewne będzie musiało spędzić w domu. Ostatnie czasy zmuszają nas do częstszego siedzenia w domu, ale nie musi to jednak oznaczać nudy!

My również tęsknimy za najmłodszymi, z którymi od lat urządzamy wspólne mini-wykopaliska, tropimy tajemnice, rozmawiamy o przeszłości… Dlatego przygotowaliśmy specjalną propozycję online! W dobie spotkań online wychodzimy naprzeciw potrzebom edukacyjnym – przenosimy warsztaty do sieci! Jeśli nie chcesz włączać dziecku kolejnej bajki ani transmisji, gdzie będzie tylko biernym obserwatorem – wybierz nasze warsztaty. To interaktywne spotkanie, podczas którego rozmawiamy, rozwiązujemy zagadki i kreatywnie się bawimy! Zajęcia indywidualne oraz dla grup. Zapraszamy szkoły, przedszkola oraz uczniów edukacji domowej Łączymy się cyfrowo, ale działamy analogowo! Będziemy się ruszać, rozwiązywać zagadki, grać, budować, a nawet odkopywać!

TEMATY NASZYCH ZAJĘĆ:

  1. Co w ziemi piszczy?

Wcielamy się w rolę archeologa i wspólnie poszukujemy skarbów! Sprawdzamy, na czym polegają wykopaliska i co można odnaleźć w ziemi.

  1. Jaskinie, mamuty i krzemienie

Warsztaty na temat epoki kamienia – o prehistorycznych zwierzętach, narzędziach wykonywanych z drewna, krzemienia i kości oraz malowanych jaskiniach

  1. Park Jurajski: historia prawdziwa

Wędrówka przez historię Ziemi – od amonitów, przez gigantyczne ważki po uwielbiane przez dzieci dinozaury!

  1. Rycerze i zamki

Jak wyglądało życie rycerzy, jak wyglądały ich domy? I jaką drogę trzeba było pokonać, żeby takim zostać?

JAK TO DZIAŁA?

Łączymy się za pomocą Google Meet na 40-minutowe spotkanie. Maksymalny limit uczestników podczas pojedynczych zajęć to 15 osób – dzięki temu możemy efektowniej działać i rozmawiać. Wraz z linkiem do spotkania wyślemy też listę pomocy, które dzieci powinny przygotować, aby jeszcze lepiej wykorzystać zajęcia (kartki, kredki, długopis itp.) Po zajęciach wysyłamy dodatkowy pakiet materiałów: kolorowanek, zagadek i gier do samodzielnego montażu, które poprzez zabawę pomogą utrwalić wiadomości!

Zainteresowani? Wyślijcie wiadomość przez formularz kontaktowy, FB lub telefonicznie: https://terradesolata.pl/kontakt, https://www.facebook.com/TerraDesolata1, 511 169 141 (Monika Radzikowska).

Dodaj komentarz