Skip to main content

Konkurs fotograficzny „Mój sąsiad zabytek”

Autor: 24 maja, 202110 lutego, 2024Aktualności, Edukacja

Zabytek – co to takiego? Czy to tylko obrazy lub rzeźby z muzeum? Nie! Zabytki są obok nas. Milczący świadkowie tego, co wydarzyło się dawno temu. Może mijacie ich w drodze do szkoły? Może jakiś ukrywa się w pobliskim lesie? A może… mieszka na Waszym podwórku?

Rozpoczynamy II etap naszej zabawy! Przed Wami 10 zdjęć wybranych przez komisję konkursową. Teraz wszystko w Waszych rękach! Na wybrane zdjęcie można głosować do 30 maja poprzez formularz konkursowy. Poniżej wszystkie zdjęcia konkursowe:

Chwyć za aparat i pokaż nam zabytki ze swojej okolicy! Może będzie to zapomniane grodzisko Jaćwingów, o którym mówił Wam nauczyciel historii? Może stary dom, który pamięta przedwojenne czasy? Może napis na murze wyryty przez przypadkowego wędrowca 100 lat temu? Może tajemniczy głaz z rysunkiem, który leży w parku i nikt nie pamięta od kiedy? A może jakiś drobiazg znaleziony na strychu mający niesamowitą historię? Poszukiwania czas zacząć!

Zapraszamy do udziału uczniów klas 4-8 z województw warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Pokażcie nam fotograficzną historię swojej okolicy. Nagrody czekają – co więcej, będziecie mogli nawet je wybrać! Autorzy 10 najlepszych prac zostaną dodatkowo wyróżnieni: ich zdjęcia zostaną wydrukowane i przedstawione na wystawie.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie 1 zdjęcia w formacie JPG (możliwie w jak najlepszej jakości) oraz wypełnionego formularza zgłoszeniowego (załącznik poniżej) na adres archeologia@terradesolata.pl W tytule maila należy wpisać „Konkurs fotograficzny”.

Komisja powołana przez Organizatora w I etapie wybierze 10 najlepszych zdjęć. W II etapie zostanie przyznana nagroda główna oraz 2 wyróżnienia na podstawie głosowania internautów.

Udział w Konkursie oznacza akceptację regulaminu.

Do dzieła! Na Wasze prace czekamy do 15 maja 2021 r.


Działanie współfinansowane ze środków Fundacji PZU w ramach projektu „Kalejdoskop naukowy, kalejdoskop kulturalny – działania edukacyjne i promocja wiedzy o przeszłości na Mazurach i Podlasiu”

Dodaj komentarz