Skip to main content

Majowe badania powierzchniowe

Autor: 7 czerwca, 202314 maja, 2024Aktualności, Archeologia

Nadrabiamy zaległości informacyjne!! Nieważne, że w Puszczy Boreckiej byliśmy ostatnio miesiąc temu! Gorące wieści stamtąd nie ostygły nawet odrobinę!

Łapcie kilka kadrów z naszych ostatnich badań. Potencjał archeologiczny tego pięknego kompleksu leśnego przechodzi najśmielsze oczekiwania! A do tego – w końcu i znów – krzyżujemy wykrywacze z naszym zaprzyjaźnionym Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Historyczno-Kolekcjonerskie . Cudnie znów spotkać się w lesie.
Teraz, w gabinetowym zaciszu, inwentaryzujemy, analizujemy, przygotowujemy karty ewidencyjne nowoodkrytych stanowisk archeologicznych oraz… planujemy wykopaliska! A te już niebawem! Bądźcie czujni!
Nasze działania w Puszczy Boreckiej odbywają się przy ścisłej współpracy z Nadleśnictwo Czerwony Dwór, Lasy Państwowe , Lasy Państwowe oraz Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków Delegatura w Ełku. Po stokroć dziękujemy!
Czasopismo Archeologia Żywa objęło patronatem medialnym nasz projekt. Uśmiechamy się szeroko i kłaniamy pięknie. Dzięki!

Dodaj komentarz