Skip to main content

REAKCJA – I Augustowski Festiwal Pasji do Nauki

Autor: 12 maja, 202213 czerwca, 2022Aktualności, Edukacja

Już niebawem, 10 i 11 czerwca, rozpoczynamy nasze naukowe wydarzenie. Tym razem zapraszamy Was do Augustowa, gdzie po raz pierwszy będzie organizować REAKCJĘ – czyli Augustowski Festiwal Pasji do Nauki!

Nauka ma wiele obliczy. Dobrze wiemy, że możemy ja znaleźć pod ziemią – podczas naszych dotychczasowych wydarzeń edukacyjnych staraliśmy się (i nadal będziemy się starać!) pokazać, jak na podstawie koloru ziemi i zabytków w niej znajdowanych można odtworzyć obraz przeszłości. Ale dzisiejsza archeologia to już nie tylko łopata i szpachelka – to także współpraca z innymi naukami, które dostarczają nowych danych na temat świata, który nas otacza.

Podczas REAKCJI zabierzemy was w podróż przez świat nauki. Będziemy doświadczać i eksperymentować, zajrzymy w mikroskopijny świat tętniący życiem obok nas, aby chwilę później stanąć oko w oko (dosłownie!) z największymi gadami, jakie kiedykolwiek chodziły po ziemi. Porozmawiamy o fizyce i spojrzymy w gwiazdy, wcielimy się w dawnych alchemików i sprawdzimy jak wytresować… robota. Poznamy nietypowe zwyczaje zwierząt małych i dużych, a także spróbujemy swoich sił w dawnym rękodziele. Będzie nawet okazja, aby zostać detektywem i przybić piątkę z Indianinem! No i nie zabraknie oczywiście waszej ulubionej archeologii 😉

Zapraszamy Was już teraz 10 i 11 czerwca na Rynek Zygmunta Augusta w Augustowie!

Szczegóły i rozkład wszystkich atrakcji już niebawem. Śledźcie Festiwal na Facebooku.

Projekt „I Augustowski Festiwal Pasji do Nauki” realizowany w 2022 r. Dofinansowano ze Środków Budżetu Państwa. Program Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja Nauki I Promocja Sportu Ministra Edukacji i Nauki.

Dodaj komentarz