Skip to main content

Dzień Nauki Kalejdoskop 2022 – podsumowanie

Autor: 28 lipca, 202210 lutego, 2024Aktualności, Edukacja

9 lipca 2022 roku po raz kolejny odbył się Powrót Juranda do Spychowa. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć, więc ponownie urządziliśmy Dzień Nauki Kalejdoskop, tym razem w ramach projektu „Gra o wiedzę” współfinansowanego przez fundację PZU.

Na naszych gości czekaliśmy ze stanowiskami edukacyjnymi i pokazami naukowymi. Mogli dowiedzieć się czegoś o epoce kamienia, starożytnych technikach wyrobu szklanych ozdób, zagłębiać sekrety wikliniarstwa czy tkactwa a także dowiedzieć się co nieco o pracy archeologa i o aktualnym stanie badań swojej okolicy.
Nie byliśmy jednak tam sami. Pozytywni Historycznie pozwolili odwiedzającym nas widzom przenieść się w czasie i przestrzeni za pomocą wirtualnej rzeczywistości a Heweliusze Nauki wystawili ich spostrzegawczość i spryt na próbę w swoim „Gabinecie Heweliusza”.
Na zainteresowanych czekały także pokazy naukowe. O 14:00 Paweł Jaskólski przedstawił pokaz „Niech zabrzmi muzyka” a o 16:00 Piotr Kucharski prezentował pokaz „Transmutacja!” Mimo kiepskiej pogody nie zabrakło nam zainteresowanych, z którymi przebywaliśmy do wieczora ucząc się i doskonale bawiąc.

Do zobaczenia za rok!


Działanie współfinansowane ze środków Fundacji PZU w ramach projektu „Gra o wiedzę – działania edukacyjne popularyzujące naukę w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim.

Dodaj komentarz