Skip to main content

Zaczynamy tegoroczny projekt! (2018)

Autor: 1 lipca, 201810 lutego, 2024Aktualności, Edukacja

Już dosłownie za chwilę wbijemy po raz kolejny szpadel nad Wielkim Zyzdrojem, aby kontynuować nasze badania. Mamy nadzieję na kolejne odkrycia i powiększenie zasobów wiedzy o dawnych mieszkańcach Mazur. Tym razem realizujemy projekt pn. Przeszłość w ziemi ukryta. Interdyscyplinarne badania oraz rozwijanie świadomości archeologicznej na Mazurach. Projekt TERRA DESOLATA 2018.

W tym roku, podobnie jak ostatnio, są wśród nas studenci Instytutu Archeologii (Wydział Historyczny UW), doktoranci Ośrodka Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej oraz członkowie Koła Naukowego Archeologii Pradziejowej (KNAP) aktywnie działający od początku powstania naszej organizacji i realizujący w ramach badań studencki projekt naukowy.

Dzięki wzajemnej współpracy studentów, doktorantów i absolwentów możemy realizować kolejne cele i zadania, jakie postawiliśmy przed sobą w tym sezonie.

Zrealizowanie projektu i wyjazd na ekspedycję studentów i członków KNAP działających w Fundacji Terra Desolata nie byłyby możliwe bez wsparcia partnerów: Wydziału Historycznego, Rady Konsultacyjnej ds. Studenckiego Ruchu Naukowego, Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacji Universitatis Varsoviensis, za co bardzo im dziękujemy!

Mamy nadzieję, że dzięki owocnej współpracy uda nam się odkryć kolejne mazurskie tajemnice i przybliżyć starożytną historię tego regionu także Wam! Śledźcie aktualności, oraz nasze media społecznościowe, gdzie będziemy na bieżąco informować o postępach w naszych badaniach.

Dodaj komentarz