To zdecydowanie nasze największe wydarzenie popularyzujące naukę w 2022 roku. Dwa dni pełne eksperymentów, prelekcji, pokazów, doświadczeń i warsztatów. Kilka miesięcy przygotowań zaowocowało współpracą z lokalnymi i ogólnopolskimi partnerami, którym również nie obca jest fascynacja nauką! Podczas Festiwalu gościliśmy m.in. Indian i Jaćwngów, chemików i geofizyków, roboty i rzemiosła, biologów i przyrodników. Nie zabrakło oczywiście również archeologii odmienionej przez wszystkie możliwe przypadki J

W naszych działaniach wspierali nas Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy, Nadleśnictwa: Płaska, Augustów i Szczebra, Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni, Wydział Archeologii UW, Profesorskie Gadanie, Koło Naukowe Geofizyki UW i Augustowskie Placówki Kultury.

Projekt „I Augustowski Festiwal Pasji do Nauki” realizowany w 2022 r. Dofinansowano ze Środków Budżetu Państwa. Program Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja Nauki I Promocja Sportu Ministra Edukacji i Nauki.