Flaga i godło PolskiMiło nam poinformować, że Augustowski Festiwal Pasji do Nauki REAKCJA w 2024 roku ponownie zawita w mieście nad Nettą! W czerwcu czekają nas dwa dni pełne naukowych wrażeń – pokazy, prelekcje, warsztaty i stanowiska edukacyjne, na których będziecie mogli wziąć udział w różnorodnych doświadczeniach i zabawach.

Pracujemy teraz nad programem Festiwalu. Uchylając rąbka tajemnicy możemy wam zdradzić, że w drugiej edycji nie zabraknie robotów, owadów, kosmicznych opowieści, eksperymentów z oporem materii i sekretów ukrytych w liczbach. Znajdziecie u nas też archeologię, odkryjecie na nowo historię, biologię, paleontologię i wiele, wiele więcej! Odwiedzą nas naukowcy i popularyzatorzy nauki z całej Polski!

Śledźcie naszą stronę i media społecznościowe: Terra Desolata – archeologia i edukacja i REAKCJA – Augustowski Festiwal Pasji do Nauki. Tam będziemy na bieżąco odsłaniać kolejne punkty programu.

Przyszłoroczny Augustowski Festiwal Pasji do Nauki będzie drugą edycją tego wydarzenia.

A jak było rok temu? Zerknijcie do relacji z pierwszej edycji.

Data podpisania umowy: lipiec 2023

Termin realizacji projektu: 2023-2024

Przyznane środki: 94 940 zł


Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II. Popularyzacja Nauki”.

Logotyp Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i programu Społeczna Odpowiedzialność NaukiDofinansowano z budżetu państwa, program Społeczna odpowiedzialność nauki II, popularyzacja nauki, nazwa festiwalu, dofinansowanie: 94 940 zł, całkowita wartość: 105 490 zł, data podpisania umowy: lipiec 2023