Okoliczności poprzedniego roku wymusiły na nas zmniejszenie skali imprezy, jednak w 2021 powróciliśmy ze zdwojoną mocą! W dniu dorocznego Powrotu Juranda do Spychowa udało nam się uruchomić ponad 10 stanowisk edukacyjnych, w tym: mobilne planetarium, stoisko z szyframi, zakątek robotów i rakiet oraz – tradycyjnie – wykop młodego archeologa. Na naszej scenie nie zabrakło też wybuchowych pokazów, prób oszukania mózgu i alchemicznych doświadczeń. Pomiędzy gośćmi zaś wędrowali animatorzy, którzy regularnie podrzucali zagadki i logiczne wyzwania. Naszymi partnerami i współpracownikami w Dniu Nauki byli: Stowarzyszenie Przyjazne Spychowo, Nadleśnictwo Spychowo, Heweliusze Nauki, Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni oraz GOKSiR „Pegaz” z Pieckach. Wydarzenie było współfinansowane przez Fundację PZU, która zaufała nam już po raz kolejny. Dziękujemy!


Działanie współfinansowane ze środków Fundacji PZU w ramach projektu „Kalejdoskop naukowy, kalejdoskop kulturalny – działania edukacyjne i promocja wiedzy o przeszłości na Mazurach i Podlasiu”


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer199862/public_html/terradesolata.pl/wp-content/plugins/salient-core/includes/vc_templates/vc_gallery.php on line 477