9 lipca miała miejsce kolejna odsłona naszej cyklicznej już imprezy edukacyjnej w Spychowie! W dniu powrotu Juranda, ponownie rozstawiliśmy swoje stanowiska zapraszając gości na warsztaty i pokazy naukowe. Jak zawsze było różnorodnie!

W tym roku zaprosiliśmy uczestników na podróż do epoki kamienia – na specjalnym stanowisku można było obejrzeć kopie znalezisk i porozmawiać ze specjalistą w tej dziedzinie, a tuż obok, wkładając okulary VR – przenieść się do pradziejowej jaskini! Nie zabrakło też dawnych rzemiosł – historycznego szklarstwa i plecionkarstwa, co pomogło jeszcze lepiej wczuć się w rolę naszych przodków. Między tym wszystkim można było również wziąć udział w eksperymentach z zakresu fizyki i chemii. Po raz kolejny odwiedzili nas Heweliusze Nauki przywożąc nowe pokazy. Nie zabrakło też… muzyki i to rozpatrywanej z punktu widzenia fizyki.


Działanie współfinansowane ze środków Fundacji PZU w ramach projektu „Gra o wiedzę – działania edukacyjne popularyzujące naukę w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim.”