„Gra o wiedzę” to działanie realizowane w ramach projektu edukacyjnego, które realizowaliśmy w trzech województwach: mazowieckim, warmińsko-mazurskim  oraz podlaskim. Wytypowano 15 szkół, w których odbyły się zajęcia oparte o grę w wielką planszówkę.
Odwiedziliśmy uczniów szkół w Tajnie Starym, Sztabinie, Jeleniewie, Nowince, Nawiadach, Kosewie, Świętajnie, Spychowie, Jerutach, Jaktorowie, Szymanowie, Ojrzanowie, Książenicach i Skułach oraz w Zespole Szkół Specjalnych w Augustowie.
W każdym z województw graliśmy w inną grę, nawiązującą do historii danego regionu. I tak na Mazury zawitaliśmy z planszówką pt. „Osadnicy średniowiecznych Prus”, w której uczniowie budowali własne miasta. W województwie podlaskim zagraliśmy w „Wojowników z Puszczy”, grę opartą o historię Jaćwieży, a na Mazowsze natomiast zawitaliśmy z grą pt. „Rozbicie” nawiązującą do średniowiecznej Polski podzielone na dzielnice.
Każdorazowo grę poprzedzała prelekcja na temat realiów historycznych, których dotyczyła gra. Pozwoliło to graczom poczuć ducha epoki i zrozumieć działania, jakie podejmowali w grze.


Działanie współfinansowane ze środków Fundacji PZU w ramach projektu „Gra o wiedzę – działania edukacyjne popularyzujące naukę w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim.”