To był nasz pierwszy konkurs fotograficzny! I możemy z dumą powiedzieć, że w stu procentach udany! 🙂 Wyzwanie było dedykowane dla uczniów klas 4–8, którzy mają już w programie nauczania zajęcia z historii i mieszkają w województwie warmińsko-mazurskim lub podlaskim. Zadanie konkursowe polegało na odnalezieniu w swojej najbliższej okolicy kawałka historii – zapomnianego pomnika, zarośniętego cmentarza, ukrytej w zaroślach kapliczki, drobiazgu zgubionego przed laty na strychu. Zainteresowanie przekroczyło nasze oczekiwania, z czego niezmiernie się ucieszyliśmy! Dostaliśmy dziesiątki ciekawych prac opatrzonych fascynującymi historiami. Ostatecznie trójkę laureatów wyłoniło głosowanie Internautów.

10 najlepszych prac zostało zaprezentowanych podczas otwarcia wystawy w Augustowskim Domu Kultury. Wówczas wręczono także nagrody trójce laureatów.


Działanie współfinansowane ze środków Fundacji PZU w ramach projektu „Kalejdoskop naukowy, kalejdoskop kulturalny – działania edukacyjne i promocja wiedzy o przeszłości na Mazurach i Podlasiu”